Top 10 najlepszych treningów HIIT dla początkujących

Czy kiedykolwiek słyszałeś o treningach HIIT? Jeśli nie, to jest to trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT). Jeśli szukasz dobrej rutyny treningowej to musisz wypróbować ten trening, zwiększy on Twoją energię i sprawi, że będziesz sprawny.

HIIT jest jednym z efektywnych procedur treningowych, które można śledzić, aby zbudować swoją wytrzymałość, wytrzymałość i siłę. Jest to najlepszy i skuteczny sposób na spalanie kalorii i tłuszczu.

Jaka jest różnica między HIIT a regularnymi treningami?

Jeśli jesteś sportowcem, to zrozumiesz, jaka jest różnica między HIIT a regularnymi treningami. Regularny trening oznacza, że będziesz wykonywać ćwiczenia cardio przez 30-40 minut.

Ale jeśli jesteś początkujący, to powinieneś stosować trening HIIT, który zwiększy twoją energię i sprawi, że będziesz sprawny.

1. Sprint

Zacznij od joggingu przez 5 minut i sprintu przez 4 do 6 minut. Spróbuj pokonać 100 metrów lub 400 jardów w 4 do 6 minut. Jeśli możesz to zrobić, wtedy możesz zacząć z większą ilością sprintów. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, możesz użyć bieżni.

2. Burpees

Burpees są skutecznym i najlepszym treningiem dla początkujących. Wystarczy, że będziesz skakać w górę i w dół tak szybko, jak to możliwe. Aby zwiększyć intensywność tego treningu można zrobić jumping jack zamiast skakać.

3. Podnoszenie ciężarów

Podnoszenie ciężarów to świetna opcja dla osób, które chcą zbudować swoją masę mięśniową. Możesz więc zacząć od przysiadów i pompek i wykonać 5 zestawów po 10 do 12 powtórzeń.

4. Squats

Squats to najlepsze ćwiczenia, aby poprawić swoją równowagę i siłę nóg. Możesz wykonywać przysiady trzymając hantle w rękach i możesz zacząć od 15 do 20 powtórzeń.

5. Skakanie po linie

Skakanie po linie to najlepszy sposób na ćwiczenie płuc, serca i mięśni. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to możesz sprawdzić YouTube i znajdziesz filmik.

6. Jumping Jack

Jumping jack to świetny sposób, aby spalić tłuszcz i wzmocnić swoje nogi. Można to zrobić, trzymając ciężar w rękach i można podskoczyć w górę iw dół, jak to możliwe.

7. Burpees

Burpees są jednym z najlepszych ćwiczeń, które pomogą Ci zbudować swoją klatkę piersiową i plecy. Możesz również zawrzeć pushup i sit-up w tym treningu.

8. Wypady

Lunges są najlepszą opcją dla ludzi, którzy szukają tonowania nóg. Możesz wykonać płuca stojąc i można podnieść swoje prawe kolano, a następnie można obniżyć go do ziemi i powtórzyć to samo z lewą nogą.

9. Bieżnia

Treadmill jest najlepszą opcją, aby zwiększyć swoją wytrzymałość sercowo-naczyniową i mięśniową. Możesz wybrać tryb joggingu lub tryb chodzenia.

10. Plankami

Deski są jedną z najlepszych opcji, aby wzmocnić mięśnie rdzenia i pleców. Możesz zacząć od zrobienia pompki i