Dlaczego kobiety nie powinny trenować jak mężczyźni

Jeśli masz silny umysł i chcesz go wzmocnić, to nie ma lepszego sposobu niż nauka treningu. Wiele osób nie wie, jak prawidłowo trenować i traci mnóstwo czasu.

Istnieje wiele korzyści, które mogą odnieść kobiety dzięki treningowi. W tym artykule zamierzam podzielić się z Tobą kilkoma powodami, dla których kobiety nie powinny trenować jak mężczyźni.

Mężczyźni mają większą masę mięśniową

Kiedy trenujesz, mięśnie stają się silniejsze, ale jeśli kobieta trenuje, to straci swoją masę mięśniową. Tak więc, jeśli chcesz zachować masę mięśniową, to powinnaś unikać treningu jak mężczyźni.

Kobiety powinny skupić się bardziej na cardio

Najlepszą rzeczą w cardio jest to, że pomaga utrzymać zdrowie, a także utrzymuje cię w dobrej kondycji. Jeśli jesteś kobietą to twoim obowiązkiem jest wykonywanie ćwiczeń cardio, ponieważ pomoże ci to trzymać się z dala od przyrostu masy ciała.

Nie używaj ciężkich ciężarów

Ciężkie ciężary sprawią, że twoje mięśnie wybrzuszą się i nie jest to właściwy sposób na zwiększenie rozmiaru twoich mięśni. Zwiększysz rozmiar swoich mięśni tylko wtedy, gdy będziesz używać lekkich ciężarów.

Trenuj tylko dwa razy w tygodniu

Wiele osób jest zdezorientowanych podczas treningu, ponieważ myślą, że stracą masę mięśniową, jeśli będą trenować tylko dwa razy w tygodniu. Ale rzeczywistość jest taka, że stracisz masę mięśniową tylko wtedy, gdy będziesz trenować sześć dni w tygodniu.

Wnioski:

Jeśli jesteś kobietą, to musisz unikać tych pięciu rzeczy, aby stać się lepszym. Jeśli stosujesz się do tych wskazówek to będziesz w stanie utrzymać się w dobrej kondycji i zdrowiu.