8 skutecznych sposobów na zmniejszenie wzdęć po jedzeniu

Jak wszyscy wiemy, że istnieją różne rodzaje żywności, które powodują gaz i wzdęcia, ale nie wszystkie pokarmy, które sprawiają, że czujesz się wzdęty są złe dla zdrowia. W rzeczywistości, niektóre pokarmy, które są dobre dla Ciebie będzie również powodować wzdęcia.

Tak więc, lepiej jest spożywać pokarmy, które są dobre dla Twojego zdrowia. Tutaj dzielę się kilkoma skutecznymi sposobami na zmniejszenie wzdęć po jedzeniu.

Jedz powoli

Jeśli masz jakieś jedzenie, to lepiej jest wziąć małą ilość jedzenia za jednym razem, w przeciwnym razie będziesz czuł się wzdęty. Możesz zjeść warzywa lub sałatki lub owoce przed ciężkim posiłkiem.

Pij wystarczającą ilość wody

Woda jest podstawowym wymogiem twojego ciała i jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, wtedy będziesz czuć się wzdęty. Dlatego wypij szklankę wody przed jedzeniem, a jeśli jesz ciężki posiłek, wypij szklankę wody po jedzeniu.

Spożywaj błonnik

Jeśli spożywasz duże ilości jedzenia, lepiej jest spożywać błonnik. Błonnik pomoże wchłonąć tłuszcz i zmniejszy uczucie wzdęcia.

Unikaj tłustych pokarmów

Wszyscy wiemy, że tłuste pokarmy powodują wzdęcia, więc lepiej unikać spożywania tego rodzaju pokarmów. Powinieneś skupić się na spożywaniu niskotłuszczowych pokarmów, a nie na spożywaniu pokarmów wysokotłuszczowych.

Nie kładź się bezpośrednio po jedzeniu

Jeśli kładziesz się po jedzeniu i zjadłeś ciężki posiłek, lepiej jest poczekać pół godziny do 1 godziny zanim się położysz. Pomoże Ci to w prawidłowym trawieniu pokarmu.

Wnioski:

Są to niektóre ze skutecznych sposobów na zmniejszenie wzdęć po jedzeniu. Musisz spróbować tych wskazówek, a jeśli okaże się, że nie pomagają ci, to możesz skonsultować się z lekarzem i zapytać go o to.