8 ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha i kręgosłup

Kręgosłup jest centrum Twojego ciała i bez silnego kręgosłupa trudno jest wykonywać jakikolwiek rodzaj ćwiczeń. Mięśnie brzucha to mięśnie, które pomagają nam utrzymać nasz żołądek i brzuch w stabilnej pozycji.

Jeśli mięśnie brzucha nie są silne to trudniej będzie Ci wykonać jakiekolwiek ćwiczenie. A jeśli nie jesteś w stanie wykonać żadnego ćwiczenia z powodu słabych mięśni brzucha, to będzie bardzo trudno dla Ciebie schudnąć i zbudować masę mięśniową.

Oto lista niektórych z najlepszych ćwiczeń brzucha, które pomogą Ci wzmocnić mięśnie brzucha i wzmocnić plecy.

1. Siad ścienny

Siad ścienny to najprostsze i najłatwiejsze ćwiczenie na wzmocnienie mięśni brzucha. Wystarczy, że staniesz prosto pod ścianą i oprzesz ręce o ścianę. To ćwiczenie możesz wykonywać wszędzie.

2. Crunches

Crunches to najbardziej popularne ćwiczenie na brzuch i jest to również najłatwiejsze ćwiczenie. Zacznij od położenia rąk na kolanach, a następnie staraj się podnosić ręce w górę i w dół.

3. Podnoszenie nóg w klęku

Kneeling leg raises są również bardzo proste i łatwe do wykonania. Wszystko, czego potrzebujesz, to uklęknąć na podłodze z plecami płasko przy ścianie. Podnieś nogi do góry, a następnie powoli je opuść.

4. Squats

Squaty to najtrudniejsze ćwiczenia na brzuch, które może wykonywać każdy. Wszystko, co musisz zrobić, to przykucnąć, a następnie podnieść nogi do góry.

5. Wspinaczki górskie

Wspinacze górscy to najtrudniejsze ćwiczenia na brzuch, które może wykonywać każdy. Wszystko, co musisz zrobić, to położyć się na podłodze i podnieść nogi, ręce i głowę.

6. Plank

Jeśli nie jesteś w stanie wykonać żadnego z powyższych ćwiczeń to możesz wykonać ćwiczenie plank. Wszystko co musisz zrobić to położyć się płasko na podłodze z wyprostowanym ciałem i rękami umieszczonymi za głową.

7. Boczna deska

Side plank to najbardziej zaawansowane ćwiczenie, które pomoże Ci wzmocnić plecy, jak również mięśnie brzucha. Wszystko, co musisz zrobić, to położyć się na podłodze i utrzymać ciało w linii prostej.

8. Core stability (stabilizacja rdzenia)

Core stability to ćwiczenie, dzięki któremu wzmocnisz swój abs, plecy, a także pośladki. Możesz je wykonywać na siłowni lub w domu. Wszystko, co musisz zrobić, to stanąć prosto z rozstawionymi stopami i wyprostowanym ciałem.

Wnioski:

Są to jedne z najbardziej skutecznych ćwiczeń na brzuch, które pomogą Ci wzmocnić mięśnie brzucha, a także wzmocnić plecy.