5 Łatwe porady dotyczące Zumba Fitness dla początkujących

Zumba to rodzaj stylu tańca, który obejmuje różne rodzaje muzyki, ale najbardziej popularna jest łacińska. Jest bardzo znany na całym świecie ze względu na swój wspaniały rytm i rytmikę.

Podstawowy krok Zumby nazywa się “Jumping Jacks”, ale możesz również włączyć swoje ramiona do tańca i uczynić go bardziej interesującym. Najczęstsze ruchy to: skok, swing, twist, bend i jump.

Oto kilka łatwych i skutecznych wskazówek dla początkujących, aby ćwiczyć zumbę.

Ćwicz różne procedury

Jeśli nie wiesz, jak ćwiczyć zumbę, to musisz zacząć od różnych rutyn. Ćwicz różne rutyny przez 1 do 2 minut i zobacz wynik.

Nie jest konieczne, że musisz opanować wszystkie ruchy na raz. Wystarczy skupić się na jednym ruchu, a następnie zwiększyć liczbę razy, aby go wykonać.

Ćwicz codziennie

Upewnij się, że ćwiczysz Zumbę codziennie. Pomoże Ci to poprawić wytrzymałość i poziom kondycji.

Utrzymuj rutynę krótką

Zumba to aerobowy rodzaj ćwiczeń, który jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych i poziomów sprawności. Ale rutyna nie powinna być dłuższa niż 10 do 15 minut.

Możesz wykonywać tę samą rutynę dwa razy dziennie lub trzy razy dziennie, ale upewnij się, że nie wykonujesz jej więcej niż raz w ciągu dnia.

Używaj muzyki, którą lubisz

Jest to najważniejsza część zumby. Piosenka powinna mieć dobry beat, powinna być żywa i powinna wpadać w ucho.

Czytałam, że jeśli spróbujesz śpiewać razem z piosenką, będzie to świetny sposób na zmotywowanie się. Możesz więc dołączyć do swoich przyjaciół i poćwiczyć śpiewanie.

Wnioski:

To była moja lista 5 łatwych i skutecznych wskazówek dla początkujących, aby ćwiczyć zumbę. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post i będzie dla Ciebie bardzo pomocny.