Zdrowe warsztaty dla dzieci

utworzone przez | Lut 18, 2020 | 0 komentarzy

Na straganie w dzień targowy...

…a właściwie w Port Fitness w piękną, słoneczną, zimową sobotę zorganizowaliśmy Zdrowe Warsztaty dla Dzieci z dietetyk Dagmarą Banach. Nasz fitness w Gdańsku w Nowym Porcie się rozwija, a wraz z nim świadomość o prawidłowym odżywianiu!   Już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, które pozwolą im: budować odporność, zdrowo rosnąć, mieć piękne zęby i skórę i być zdrowym przez całe życie! Odpowiednia dieta u najmłodszych pozytywnie wpływa na ich nastrój, humor, a co za tym idzie na spokój i cierpliwość Rodziców 🙂 

Dlatego dbając o całe rodziny postanowiliśmy poprosić naszą ekspertkę Dagmarę o przygotowanie warsztatów dla dzieci. Zajęcia łączące zabawę z nauką sprawdziły się w tym wypadku rewelacyjnie! To był wspaiale i pożytecznie spędzony czas przez uczestników i przez prowadzącą.

Dietetyk to taki trochę lekarz…

…odpowiedzieli uczestnicy na pytanie kim jest dietetyk. I… mają całkowitą rację! Bo to właśnie prawidłowa dieta jest podstawą do zdrowego życia i budowania silnego organizmu odpornego na choroby i szybko regenerującego się. Szkoda, że niewielu lekarzy zwraca na to uwagę diagnozując małych pacjentów. Kolejnym zadaniem, z którym dzieci poradziły sobie bezbłędnie było rozpoznanie róznych gatunków owoców i warzyw. Następnie każdy z uczestników mógł zachować takie papierowe warzywo dla siebie i uważnie słuchać tekstu, który czytała Dagmara – jak tylko pojawiło się nazwa danego produktu, jego właścicel musiał wstać i zmienić miejsce! Na szczęście dzieci były skoncentrowane, zwinne i szybkie i wszytko się udało!

Szukamy zdrowych produktów i odgadujemy ich nazwy

Czy frytki są zdrowe?

Tak! Ale tylko wtedy jeżeli są zrobione z batata, ziemniaków czy marchewki i upieczone w piekarniku!To była odpowiedź jednej z naszych uczestniczek. Byliśmy zachwyceni świadomością i wiedzą dzieci, dlatego z przyjemnością przeszliśmy do kolejnych, trudniejszych zadań, w których dzieci musiały rozpoznać warzywo, owoc lub dany produkt po smaku, zapachu i dotyku. Świetnie sprawdziło siętutaj nasze “magiczne pudełko”. To w nim umieszczony został produkt, którego nie widzieliśmy. Odważni chętni wkładali przez otwory ręce i… musieli zgadnąć po kształcie, wielkości i fakturze jaki to produkt! I znowu okazało się, że zadanie jest wykonane w stu procentach prawidłowo! 

Ciekawe co znajduje się w magicznym pudełku…?

Budujemy piramidę…

..ale taką niezwykłą, bo składającą się z owoców i warzyw oraz innych produktów żywnościowych. Hmm… ale na koniec okazało się, że nie tylko! Bazą naszej piramidy jest ruch! Teraz wszyscy już wiemy, że podstawą zdrowego życia jest aktywność fizyczna. Wielogodzinnemu siedzeniu przed komputerem czy telewizorem mówimy stanowcze NIE! Na początku piramidę utworzyliśmy z obrazków robiąc duży plakat. Potem dzieci zamieniły teorię w praktykę i… ułożyły piramidę z prawdziwych produktów i to była prawdziwa frajda! W końcu wszyscy porządnie zgłodnieliśmy, a te wszystkie kolorowe owoce, warzywa, płatki, sery, bakalie wyglądają tak pysznie! 

Prawdziwa zdrowa piramida!

Talerz mocy!

Jednym z ostatnich zadań było przygotowanie swojego talerza mocy, czyli ułożenie na talerzyku takich produktów, które lubimy jednocześnie stosując się do zasad piramidy. Z dolnych części piramidy bierzemy najwięcej produktów, a z górnych mniej. Dzieci bardo uważnie dobierały produkty i starały się, aby ich wygląd na talerzu był estetyczny. Później nasze talerze zjedliśmy! Znaczy… nie talerze, ale to co na nich było oczywiście! 

Mamy nadzieję, że to czego nauczyli się nasi uczesticy przeniosą do swoich domów. Pamiętajcie Drody Rodzice! Poświęćcie trochę czasu na wspólne prygotowanie posiłków z dziećmi! NIe musi to być skomplikowane danie, ale choćby pokrojenie warzyw czy owoców na “Talerz mocy” – dzięki temu spędzicie pożytecznie czas z dzieckiem pokazując mu jak zdrowo się odżywiać! To do najmłodzych należy przyszłość, a wszyscy wiemy, że to jest najważniejsze 🙂 

Nasze”talerze mocy”

Call Now Button