Wskocz na matę – już teraz!

utworzone przez | gru 30, 2020 | 0 komentarzy

Nie ma znaczenia czy ćwiczysz w rozciągniętym dresie, oryginalnych legginsach czy szortach. Czy masz matę za 20, 40, czy 500 zł. Uwierz mi! Kocham żeglować i pływałam po Seszelach, Chorwacji czy Grecji  w starych japonkach i szortach mojej Młodszej Siostry – nie zmieniło to piękna tych miejsc! Wybierasz jogę online? Świetnie! Nie umiesz ćwiczyć w domu? Joga w studio będzie odpowiednia dla Ciebie! Napisałam ten tekst dla tych  z Was, których praktyka ogranicza się do oglądania zdjęć na idealnych, pięknych profilach jogowych i czytania o jodze na portalach internetowych. Dla tych, którzy ciągle zaczynają… ba! Mają już matę, klocki, paski, strój do ćwiczeń, ale nie mogą się zebrać! Dla tych, którzy w 2021 lub jeżeli czytają to w kolejnych latach, miesiącach czy dniach chcą ZACZĄĆ PRAKTYKOWAĆ JOGĘ! Zacznijmy od TERAZ!

Joga jest bardzo uniwersalna. Niezależnie od miejsca, pory dnia czy nastroju po prostu ćwiczysz! Nie ma znaczenia również Twoja sprawność i kondycja. Nie ważne czy to joga online czy z grupą na żywo. Wystarczy mata i kawałek podłogi – to właśnie uroki praktykowania jogi ( ha! i nawet mi się zrymowało!) Wiem, że czasami mamy obawy, bo JOGA kojarzy nam się albo z ciągłym siedzeniem     i medytowaniem, albo z trudnymi pozycjami jakimi są stanie na rękach czy szpagat….W Internecie nie brakuje pięknych sylwetek kobiet (ale i Panowe nie zostają w tyle), które na idealnym tle wykonują idealne asany. Nasza „praktyka” sprowadza się więc do przeglądania kont na Instagramie i pozostawaniem w strefie marzeń.

                                                                      Joga może być spokojna, jeżeli potrzebujesz odprężenia…

Kiedy jednak wyjmiesz swoją matę i znajdziesz trochę miejsca, włączysz jogę online na komputerze czy komórce poczujesz wspaniałe właściwości jogowej praktyki. Już sam skłon do przodu, czyli Uttanasana czy pies z głową w dół inaczej Adho Mukha Svanasana sprawią, że Twoje ciało powie „ohhh….tego mi było trzeba! Dziękuję.”. A co dopiero po jednym, drugim, trzecim Powitaniu Słońca zwanym Surya Namaskar. Po każdej kolejnej praktyce zaczniesz lepiej czuć się z samym sobą, poczujesz jakie to wspaniałe kontrolować swoje ciało za pomocą umysłu. A może po prostu poczujesz ulgę   w zmęczonych plecach, spiętych ramionach czy ciężkich nogach, bez nazywania tego wielkimi słowami? Poczujesz się lepiej tak po prostu. Jeżeli jednak joga wyciągnie Cię z dołka, pomoże w leczeniu depresji czy poprawi Ci humor – już wiesz co dalej robić!

Niezależnie od Twojej motywacji, którą może być regularna praktyka, aby pracować nad swoim charakterem, rehabilitacja zmęczonego kręgosłupa, który przez pracę w trybie domowym jest mocno przeciążony lub wyzwanie: stanie na głowie, rękach czy przedramionach. Każda z tych opcji jest dobra, bo dzięki praktyce Twoje ciało staje się mniej spięte, bardziej elastyczne i silniejsze, a  co za tym idzie samopoczucie będzie lepsze! Oznacza to, że nie tylko Ty czujesz się lepiej, ale i osoby w Twoim otoczeniu. Wtedy wskoczysz poziom wyżej – zaczniesz promować jogę samym sobą! 

                                                              …może być też nieco mocniejsza, jeżeli czujesz, że masz siłę i energię!

Nie ma znaczenia czy ćwiczysz w rozciągniętym dresie, oryginalnych legginsach czy szortach. Nie ma różnicy, czy Twoja mata kosztowała 20, 100 czy 500 zł (tak są takie drogie maty), czy jest świetnie utrzymana czy tak jak w moim przypadku znajduje się na niej zawsze sierść mojego psa i ziarenka piasku! Uwierz mi –  kocham żeglować i pływałam po Seszelach czy Grecji  w starych japonkach i szortach mojej Młodszej Siostry – nie zmieniło to piękna tych miejsc! Możesz mieć idealny pokój do jogi, a możesz mieć nieodkurzony dywan – to co się liczy to Twoja chwila „zatopienia się” w ćwiczeniach, obserwacja ciała podczas wykonywania asan i radość i satysfakcja z każdej kolejnej praktyki – przecież większość osób w tym czasie siedzi przed telewizorem, komputerem, zajada się ciasteczkami lub narzeka – a Ty już jesteś po praktyce! Zapraszam do ćwiczeń i do wspólnej praktyki i jogi online.

Joga na Zoomie

Joga Online

Call Now Button