Warsztaty Joga

Temat:  Wygięcia do tyłu oraz otwieranie klatki piersiowej

Prowadząca: Marta Majewska

Termin: 8 lutego 2020 godz. 11:00-14:00

Koszt: 60 zł do 24 stycznia / 70 zł po 24 stycznia 2020

Wydarzenie Facebook

Zapisy: kontakt@port-fitness.pl, tel. 608 870 504

Wygięcia do tyłu to ćwiczenia, które intensywnie otwierające przednią część ciała zwłaszcza klatkę piersiową –  często zaniedbaną podczas ćwiczeń i codziennych aktywności. Codziennie spędzamy mnóstwo czasu siedząc przed komputerem, jadąc samochodem lub siedząc przy biurku. Zamykamy klatkę piersiową, garbimy się nadmiernie rozciągając plecy, a spinając mięśnie klatki piersiowej.

Warsztaty pozwolą nam się OTWORZYĆ w rozumieniu fizycznym i psychicznym!

Celem warsztatów jest nauka wykonywania asan bazujących na wygięciach w tył i otwierających klatkę piersiową. Chcemy, żebyście podczas zajęć jogi i sami na “domowej macie” mogli prawidłowo wykonać kolejne pozycje pogłębiając je i zyskać satysfakcję z osiągania coraz wyższych poziomów trudności.

Korzyści z warsztatów to: wzmocnienie: w szczególności mięśni brzucha, zyskanie większej elastyczności: szczególnie klatki piersiowej i dolnej części pleców, zwiększenie pewności siebie poprzez OTWARCIE przodu ciała i wiele innych!

Asany, które będziemy wykonywać podczas warsztatu, działają aktywizująco na układ nerwowy, dodają energii i pewności siebie, a także otwierają okolice serca na przyjmowanie i dawanie uczuć. Ich praktyka może przynieść wiele korzyści, dla naszego ciała oraz samopoczucia. Podczas warsztatu skupimy swoja uwagę na pracy mięśnia poprzecznego brzucha oraz dna miednicy, a także na równomiernym zaangażowaniu całego kręgosłupa oraz wsłuchaniu się w nasz oddech. Będziemy się uczyć obserwować bodźce płynące z naszego ciała i współpracować z nim, bo joga jest dla nas  i mamy czuć się po niej cudownie lekko.

Nic na siłę! Warsztat będzie składał się z dwóch części:

1-sza to pranayama, czyli praktyki oddechowe, które pozwolą nam otworzyć przestrzenie w klatce piersiowej, rozgrzeją nas i naenegatyzuja.

2-ga część to miękka sekwencja jogi, składająca się z asan bazujących na wygięciach do tyłu, zakończona relaksem z aromaterapia. Wszystkie pozycje, będą miały warianty dopasowane do różnego stopnia zaawansowania oraz naszych indywidualnych możliwości.

Warsztaty poprowadzi:

Marta Majewska. Swoją przygodę z joga rozpoczęła w 2007 roku w jednej z warszawskich szkół Ashtangi. Od tamtej pory joga stała się nieodłącznym elementem jej życia. Praktykowała według różnych metod, u wielu nauczycieli w Polsce, w Indiach i w Berlinie, a swoją wiedzę o ciele poszerzyła również podczas kursów masażu. Podróżowała rok po Indiach, poszukując swojej jogowej ścieżki i zagłębiając się w praktyki medytacyjne. W 2015 skończyła kurs instruktorski vinyasy yogi i od tamtej pory uczy jogi dynamicznej. Joga jest dla niej radością z ruchu, ale także nieustanną pracą ciała (na różnych jego płaszczyznach) z oddechem.  
W nauczaniu kładzie nacisk na budowaniu własnej świadomości, tak niezbędnej w codziennym, zabieganym świecie, gdzie działamy wbrew swoim instynktom i oddalamy się od natury.

Weź udział w naszych warsztatach
i pogłębiaj swoją wiedzę z zakresu dietetyki oraz sportu.
 Zobacz więcej
Weź udział w naszych warsztatach
i pogłębiaj swoją wiedzę z zakresu dietetyki oraz sportu.
 Zobacz więcej
Call Now Button