Najlepsze zajęcia, to te które lubisz!

utworzone przez | Sty 17, 2019 | 0 komentarzy

Najlepsze zajęcia, to te które lubisz! Co to oznacza? Do wyboru jest mnóstwo treningów i każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli chcesz zacząć trenować z nami – po prostu zadzwoń, napisz lub od razu przyjdź na wybrane zajęcia, które znajdują się w grafiku. Nic trudnego! Zastanawiasz się co wybrać, jakie zajęcia są dla Ciebie, czy dasz radę na treningu, czy osiągniesz swój cel? A może trenujesz już z nami i chcesz osiągnąć zamierzony cel? Jeśeli jeszcze się wahasz już idę z pomocą! Ułatwię sprawę posługując się cytatem z filmu Chłopaki nie płaczą: 

“…Musisz odpowiedzieć sobie na jedno zaje**cie, ważne pytanie. Co lubisz robić? A potem zacznij to robić…”

Praktycznie wygląda to tak: chcesz schudnąć i mieć ładą sylwetkę – aby to zrobić muszisz odpowiednio jeść i włączyć w Twoim życiu aktywność fizyczną min. 3 razy w tygodniu. Wszystko pójdzie dobrze, osiągniesz swój cel, jeżeli tylko będziesz jeść to co lubisz i trenować tak jak lubisz! Ooczywiście konsekwentnie się tego trzymając! Pamiętaj! Nic na siłę! Życie jest krótkie i trzeba z niego czerpać garściami! Może się okazać, że jeszcze nie wiesz, że lubisz ciężary, mocne cardio, aktywność taneczną lub zajęcia pro – zdrowotne. Co wtedy? Po prostu próbuj! Przyjdź na wybrane zajęcia – pierwsze na które masz czas się wybrać i DZIAŁAJ! Po kilku treningach odnajdziesz swoje ulubione formy, dostosujesz grafik do swojego planu dnia i będziesz cieszyć się wspaniałymi efektami! A jakie to będzie przyjemne…. 

Zajęcia Body Pump, Body Shape lub Brzuch Uda Pośladki – to typowe formy dla osób, które lubią mocny trening. Jakie są plusy tych form? Odpoczynek dla umysłu – nie masz czasu na myślenie (chyba, że o prawidłowej postawie podczas przysiadu), bierzesz sztangę, hantle, kettle i JESZDZESZ! Jeszcze jedno powtórzenie….już nie masz siły…, ale UDAJE SIĘ! I to jest drugi plus – satysfakcja z wykonanego powtórzenia, ćwiczenia, treningu! Jeżeli za pierwszym razem zatrzymasz się na chwilę – nic się nie stało, bo kolejnym plusem jest progres – czyli z każdym treningiem idziesz do przodu! Więcej powtórzeń, więcej kilogramów, trudniejsza wersja ćwiczenia i cały trening na 100% zaliczony! Aktywność siłowa pięknie rzeźbi ciało, wysmukla uda, podnosi pośladki, wzmacnia ramiona, modeluje brzuch. Do tego po ćwiczeniach siłowych Twój organizm spala kalorie jeszcze co najmniej przez jeden dzień! Boisz się, że uda się rozrosną, że będziesz miała bary jak Schwarzenegger? Nie ma szans! Te ćwiczenia są połączeniem form wzmacniających z wydolnościowymi, używamy mniejszych ciężarów niż na siłowni wykonująć większą liczbę powtórzeń – lekki zarys mięśni – to nasz cel!

Speedballfitness, Tabata, Full Body Workout to propozycja dla tych ,którzy lubią dużo potu spływającego po plecach i czole, to gratka dla osób, które lubią brak tchu i zaciśnięte zęby. Jeżeli lubisz cardio – to to jest właśnie dla Ciebie! Po pierwsze poprawiasz swoją wydolność. Proste czynności takie jak wchodzenie po schodach, poranny sprint do nadjeżdżającego autobusu, zabawa z dzieckiem na placu zabaw lub z psem na wybiegu – nie sprawiają nam trudności! A co za tym idzie dajemy szczęście naszym bliskim! Wyjść z dzieckiem na rower? Nie ma sprawy! Endorfiny, energia i moc jest z nami! Poprawiamy pracę naszego serca, dotleniamy się (oddychamy szybciej, dostarczając sobie więcej tlenu) i mnóstwo innych pozytywnych cech nie mówiąc już o spalaniu tłuszczu! Nasz cel to zdrowe i smukłe ciało!

Zumba – to jest dopiero power! Jeżeli macie siedzący tryb pracy, a chcecie dopiero zacząć przygodę z fitnessem, jeżeli jadąc samochodem przy znanej piosence śpiewacie pod nosem i macie ochotę tańczyć, jeżeli brak Wam energii i jesteście zmęczeni pracą, gotowaniem, sprzątaniem, pogodą… – to koniecznie wybierzciesię na zumbę! Plusów nie trzeba chyba wymieniać: endorfiny, świetna muzyka, doborowe towarzystwo i mnóstwo, naprawdę MNÓSTWO uśmiechu! Spalone kalorie zamieniają się w dobrą energię krążącą po sali, a wychodząć z sali ćwiczeń jesteście zmęczeni, ale jednocześnie macie mnóstwo ENERGII! 

Zdrowy kręgosłup i stretching – zajęcia dla każdego, ale regularnie uczęszczająć najbardziej wdzęczni będą: pracujący przy biurku, osoby dźwigające (w pracy lub na siłowni), rodzice małych dzieci i żyjący w stresie ludzie. Nasze ciało to my! A każdy z nas chce być sprawny jak najdłużej. Naszym fundamentem jest kręgosłup, o który większość z nas nie dba, a w prosty sposób można zacząć chodząć na zajęcia zdrowy kręgosłup. Tutaj rozluźniamy ciało, rozciągamy mięśnie, wzmacniamy mięśnie głębokie, zwłaszcza te, które trzymają nas w pionie! Dzięki temu pracujemy nad prawidłową postawą, zabezpieczamy się przed kontuzjami, nabieramy prawidłowych wzorców ruchowych podczas codziennych czynności. Czujemy się lepiej! Czy wiecie, że boląca głowa może być związana ze spiętą łydką? Regularne uczęszczanie na zajęcia to mobilny, stabilny człowiek, bez sztywnych ruchów i spięć! Stretching to błogosławieństwo każdego człowieka! Wyjdziecie z zajęć rozluźnieni z przyjemnym uczuciem jakby ktoś zdjął z Was ciężąr!

Jeżeli natomiast lubicie ruch na świeżym powietrzu, kochacie energiczne spacery w grupie połączone ze spalaniem mnóstwa kalorii, to od marca zapraszam Was na Nordic Walking! Mieszkając w Gdańsku wstyd nie wykorzystać jego potencjału dlatego trzy razy w tygodniu uruchamiamy marsze z kijami! Nadmorską trasą będziemy przemierzać kilometry i metry energicznie maszerując. Dzięki kijom odciążymy stawy – jest to bezpieczniejsza forma niż marsz bez nich lub bieganie dlatego mogą z niej skorzystać rónież osoby starsze – seniorzy. Podczas marszu poprawiamy krążenie, spalamy kalorie, poprawiamy kondycję, a świeże powietrze sprawia, że jesteśmy odporniejsi i zdrowsi! Lbicie wycisk? W grupie speed (szybkiej) będziecie mogli maszerować szybko, spalając mnóstwo kalorii i cieszyć się widokami. WOlicie spokojny spacer? Grupa slow to mniejsze tempo, ale równie dobra aktywność! 

Mając do wyboru te formy możecie je mieszać, możecie być wierni swoim ulubionym treningom, ale najważniesze – musicie cieszyć się z tego, że to robicie!

 

Call Now Button